TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

BluTV, Game of Thrones’un Yayın Haklarını Aldı

Dijital eğlence platformu BluTV, efsane dizi Game of Thrones’un yayın haklarını aldı!

Dünya çapında yüz milyonlarca izleyiciye ulaşan, IMDB’de bir milyon oy alarak En Çok Oylanan Diziler Listesi’nde zirveye oturan Game of Thrones’un Türkiye yayın haklarını BluTV aldı.

BluTV, resmi web sitesinden yayınladığı açıklama ile izlenme rekorları kıran Game of Thrones’un kendi platformunda yayınlanacağını açıkladı.

Ancak Game of Thrones, 2019 yılında yayınlanacak 8.sezonu ile hikayeyi noktalayacak. Türkiye’de Game of Thrones’un yayın hakları ise Digitürk‘te bulunuyordu. 8. sezonun da Digitürk tarafından mı yoksa BluTV tarafından mı yayınlanacağı bilinmiyor.

BluTV’nin Game of Thrones hakkında yaptığı açıklama şu şekilde:

“Game Of Thrones Çok Yakında BluTV’de!

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran, IMDB’de bir milyon oy alarak En Çok Oylanan Diziler Listesi’nde ilk sırada yer alan Game Of Thrones çok yakında BluTV’de!

George R.R. Martin’in çok satan kitaplarından uyarlanan, David Benioff ve D.B. Weiss’in yaratıcısı olduğu HBO yapımı fenomen dizi; Westeros’un mistik topraları ve Yedi Krallık’ın kontrolü için mücadeleye giren 9 soylu ailenin taht oyunları ve düşmanlıklarının anlatıldığı sonsuz bir macera.

Kit Harington, Emilia Clarke, Peter Dinklage, Lena Headey, Maisie Williams, Sophie Turner, Aidan Gillen ve çok daha fazla başarılı oyuncuyu kadrosunda bulduran, 2011 yılında ilk bölümünün yayınlanmasının ardından 7 sezondur her bölümü ayrı bir televizyon olayına dönüşen, çekimleri Kuzey İrlanda, İzlanda, Fas gibi dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan dizi; televizyon tarihinin en iyi yapımlarından biri.”

İlginizi Çekebilir