TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Game of Thrones’un Yan Dizisinin Çekim Tarihi Belli Oldu

Televizyonun yıldızı Game of Thrones’un son sezonuna yaklaşırken hayranlarının heyecanı gittikçe yükseliyor. Diğer yandan sevenleri hâliyle bitecek olmasına da üzülüyor. Ancak bu ünlü fantastik dünya ekranlara veda etmeyi yakın zamanda düşünmüyor.

Taht Oyunları evreninde geçecek 5 yan dizi için çalışmalara başlanmıştı, ancak bunlardan sadece birisi için yeşil ışık yakılmış ve pilot bölümü sipariş edilmişti. Geeks WorldWide’da yer alan habere göre, aynı evrende geçecek bu yan seri için çekimlere, 2019 yılının şubat ayında başlanacağı belirlendi. Söylenene göre pilot bölümün çekimleri, daha öncesinde Taht Oyunları için de kullanılan İrlanda’da yer alan Paint Hall/Titanic Studios’ta yapılacak.

Şu an yaşanan olayların binlerce yıl öncesinde geçecek dizinin Westeros evrenindeki birçok gizeme de ışık tutması bekleniyor. Jane Goldman’ın (Kick-Ass, Kingsman: Gizli Servis ve Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları) başında olduğu serinin adı ve oyuncu kadrosu resmi olarak hâlâ açıklanmadı. Aynı zamanda dizinin yayınlanma tarihi de henüz bilinmiyor, ancak en erken 2020’de gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir