TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Game of Thrones’un Yeni Sezonu İçin Tarih Verildi

HBO’nun program koordinatörü Casey Bloys, ABD’nin Pennsylvania eyaletinde düzenlenen öğrenci seminerinde Game of Thrones’un final sezonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bloys tarih olarak ise 2017 ya da 2018 kışının bekleneceğini söyledi.

Bloys, son zamanlarda siber korsanların hedefi haline gelen popüler dizinin, tekrar sızdırılma ihtimaline birkaç farklı finalle çekileceğini söyledi. Buna göre dizinin son sezonu için farklı senaryolar kaleme alınacak ve bölümler değişik mekanlarda çekilip ayrı sonlarla kaydedilecek.

Monrovian Üniversitesi öğrencilerine hitap eden Bloys, Game of Thrones’un finali ile ilgili kimsenin bir şey bilmediğinden emin olmak istediklerini belirterek şu açıklamaları yaptı:

“Gösteri dünyasında sırlara yer yok. Bir şeyler çektiğinizde insanlar bunu bilirler. Bu yüzden, onlar( David Benioff ve D. B. Weiss ) diziyi farklı sonlarla çekecekler ve insanlar Game of Thrones’un bitimine kadar hikayenin gerçek sonunu bilemeyecekler.”

Bloys, daha önce 8. sezonun ne zaman yayınlanacağı konusuna ilişkin çok daha ağır geçecek olan kış şartlarını en iyi şekilde aktarabilmek , dizinin çekimleri için 2017 yılının kışının yetmeyebileceğini ve 2018 kışına sarkabileceğini ifade etmişti.

Bu yıl 7. sezonu ardında bırakan dizinin 4. ve 6. bölümleri sızdırılarak internetten paylaşılmış ve bilgisayar korsanları HBO’nun sunucularını hack’leyerek 1.5 TB veri çaldığını açıklamıştı. (ntv.com.tr)

İlginizi Çekebilir