TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Netflix, Yeni Bir Dizi İçin Tuba Büyüküstün’le Anlaşma Sağladı

Netflix Türkiye, Hakan Muhafız, Ottoman Rising ve Atiye sonrası bir orijinal yerli proje için daha harekete geçti. Bu proje için başrol oyuncusu arayışlarını sonlandıran Netflix, ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün’le el sıkıştı. OG Yapım’ın, Netflix için hazırlayacağı proje için yakın zamanda çalışmalar başlayacak.

Netflix’in Tuba Büyüküstün’le anlaştığı dizinin detayları da yavaş yavaş belli oluyor. Camdaki Kız adını taşıyacak olan proje, ünlü yazar ve psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı romanından uyarlanacak. Budayıcıoğlu’nun bir başka romanı Hayata Dön ise İstanbullu Gelin adıyla TV’ye uyarlanmış ve oldukça büyük ses getirmişti. Dizi uyarlaması için nasıl bir senaryo oluşturulacağını henüz bilmiyoruz ama Camdaki Kız romanında, hep lüks içerisinde yaşamış ama kaderi daha baştan kötü yazılmış bir genç kadın ve varoşlarda hayat süren bir adamın hikayesi anlatılıyor.

Daha önce Kara Para Aşk, Gönülçelen, Asi, Ihlamurlar Altında ve Çemberimde Gül Oya dizileriyle ün kazanan Tuba Büyüküstün, son olarak Cesur ve Güzel dizisinde karşımıza çıkmıştı. Henüz yayınlanmayan Netflix mini dizisi Ottoman Rising’de de göreceğimiz oyuncu, 2017 yılında ise Onur Saylak’ın yönetiği “Daha” ve Ferzan Özpetek’in kendi kitabından uyarladığı “İstanbul Kırmızısı” projeleriyle sinemada yer almıştı.

İlginizi Çekebilir