TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Netflix’e Bir İspanyol Dizisi Daha Geliyor: Alma

La Casa de Papel, Elite gibi Netflix’in çok ses getiren İspanyol dizilerine bir yenisi ekleniyor. Alma dizisinin çekimlerine 2019’da başlanacak.

Netflix Şef Yapım Uzmanı Greg Peters, son dönemlerde çok ses getiren Netflix’in İspanyol dizilerine bir yenisinin ekleneceğinin, ayrıca ilk orijinal Norveç yapımının da yolda olduğunun müjdesini verdi.

Netflix’in ilk Norveç orijinal dizisi Ragnarok, Norveç mitolojisinden ilham alan, bol sürprizli bir hikaye. Ödüllü yazar Adam Price (Borgen, Ride Upon the Storm) ve Danimarkalı senaryo ve yapım şirketi SAM Productions’ın ortak projesi Norveç ve Danimarka’da çekilecek.

Netflix’in en yeni İspanyol dizisi Alma ise gerçeküstü bir dünyada geçen, gençlere yönelik bir prodüksiyon. Sergio G. Sánchez’ın (Marrowbone, The Orphanage) kaleme aldığı dizinin yapımcıları Belén Atienza (Jurassic World: Fallen Kingdom), Sandra Hermida (Marrowbone) ve Jesús de la Vega (Intruders).

Her iki dizinin de çekimlerine 2019’da başlayacak. Diziler, 2020’de Netflix’te yayınlanacak.

“Doğru Hikayeleri Doğru Kişilerle Buluşturuyoruz”

Seslendirilip alt yazı eklenen Almanya’dan Dark, İspanya’dan Elite ve Danimarka’dan The Rain gibi Netflix’in Avrupa menşeli dizilerinin yerkürenin dört bir yanında hayranları olduğunu anlatan Greg Peters bu sayede eğlence sektöründeki İngilizcenin hakimiyetini kırdıklarını vurguladı.

Peters sözlerini şöyle sürdürdü: “Her ülkeden iyi hikayeler çıkabiliyor, farklı farklı ülkelerde yankı uyandırabiliyorlar. Teknolojiden yararlanarak bu hikayeleri benzersiz deneyimlere dönüştürüyor ve doğru kişilerle buluşturuyoruz. Bu sayede dünyanın her yerindeki yaratıcı beyinler ve hikaye anlatıcıları en uzak noktalardaki izleyicilerle buluşabiliyor. Seyirciler de değişik kültürlerden, değişik bakış açılarına sahip işler görüyor.”

İlginizi Çekebilir