TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Netflix’in Göbeklitepe Dizisinden Yeni Detaylar

Dijital televizyon platformu Netflix’in çekeceği ve Beren Saat’in baş rolde yer alacağı yeni Türk dizisi, Göbeklitepe’ye dair yeni detaylar ortaya çıktı.

Göbeklitepe’de yaşayan Atiye adlı özel güçleri olan bir kadını canlandıracak olan Beren Saat, Netflix dizisi için çalışmalara başladı.

Netflix, Türk yapımı ilk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız’dan sonra Beren Saat’in başrolünde oynayacağı dizisinin ayrıntıları belli oldu. Beren Saat, dizide özel güçleri olan bir kadını canlandıracak.

21 Kasım tarihinde Netflix Türkiye, sosyal medya hesabından ikinci orijinal dizinin de yolda olduğu müjdesini vermiş ve hazırladığı kolaj videoda, yabancı kadın oyuncuların arasında Beren Saat’e yer vererek “Hoş Geldin” yazmıştı.

Mart Sonunda Çekimler Başlıyor

Netflix’in Göbeklitepe hakkında yapacağı dizinin hikayesi, Şengül Boybaş’ın ilk romanı ‘Dünyanın Uyanışı’ndan uyarlanacak. Senaryo yazım süreci devam eden dizinin çekimleri Mart sonunda Göbeklitepe’de başlayacak.

Göbeklitepe

Kazıların başladığı 1995 yılından itibaren uygarlığın kökeni hakkındaki görüşleri değiştiren Göbeklitepe, belki de tüm insanlığın tarihini baştan yazabilecek bir öneme sahip. Hayvan figürleriyle yontulmuş taşları ve T biçimli sütunlarıyla 12.000 yıllık dairesel yapılar, tarım devriminden ve hatta çanak çömlek yapımının icadından bile daha eski.

İlginizi Çekebilir