TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Picasso’yu Antonio Banderas Canlandıracak

İlk sezonunda Albert Einstein’ın hayatını konu eden National Geographic programı Genius, yeni sezonunda İspanyol ressam, heykeltraş ve yazar Pablo Picasso’ya odaklanacak. Önümüzdeki yıl yayınlanması planan yeni Genius sezonunda başrolde izleyeceğimiz isim Antonio Banderas oldu.

BantMag’de yer alan habere göre, Ron Howard’ın yapımcılığını üstlendiği Genius, kısa sürede kanaldan ikinci sezon için anlaşma teklifi aldı. Einstein’ın yaşlılık yıllarını Geoffrey Rush’ın, gençlik yıllarını da Johnny Flynn’in canlandırdığı serinin ikinci sezonunda da Picasso’nun farklı yaşlarını iki farklı oyuncu canlandıracak. İspanyol aktör Antonio Banderas, Picasso’nun yaşlılık yıllarını canlandıracak. Henüz dizinin diğer başrol oyuncusu açıklanmış değil.

Genius ve Pablo Picasso hakkında açıklamalarda bulunan Banderas, bu rolü oynayacak olmaktan duyduğu heyecanı vurguladı. Picasso gibi kendisinin de Malaga’da doğduğunu hatırlatan Antonio Banderas, tarihin çığır açan figürlerinden birinin hayatını National Geographic ile birlikte anlatmak için sabırsızlandığını sözlerine ekledi. Önümüzdeki iki yıl boyunca birçok farklı sinema filminde karşımıza çıkacak olan Banderas’ın takviminde bir başka biyografik film daha bulunuyor. Ünlü oyuncu Michael Redford’un çekeceği Lamborghini filminde Ferruccio Lamborghini’yi canlandıracak. Söz konusu filmde Enzo Ferrari’yi canlandıracak isim de Alec Baldwin.

İlginizi Çekebilir