TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

The Witcher Serisi Ekrana Uyarlanıyor

Andrzej Sapkowski’nin, dünyaca ünlü Witcher (Efsunger) adlı fantastik roman serisinin; yani oyunseverlerin de yakından bildiği The Witcher’ın Netflix tarafından ekrana uyarlandığı öğrenildi. Polonyalı yazar Sapkowski tarafından ilk defa bir dergide yayınlanmaya başlanan eser 1993 yılında Blood of Elves adlı kitaba dönüşmüştü. Bu kitapla başlayan seri yedi kitapla devam etmiş, çizgi romana uyarlanmış daha sonra CD Projekt Red firması eserin telif haklarını nakit bir ücret karşılığında satın alıp fantastik romanı oyun dünyasına kazandırmıştı. Polonya televizyonu bu eseri bir dizi olarak yayınlamıştı.

Tolkien’ın Yüzüklerin Efendisi, G.R.R Martin’in Taht Oyunları serisiyle benzer tatları veren Witcher serisi Ortaçağ fantezi dünyasında geçer. Witcher evreninin oldukça geniş ve doyurucu bir hikayeye sahip olduğu düşünülürse gelecek olan dizinin bu evreni nasıl yorumlayacağı şimdiden merak konusu. Amazon’un Lord of The Rings serisini diziye uyarlayacak olması karşısında Netflix’in fantastik dünyaya daha fazla önem verdiğide bir gerçek.

Serinin ana karakteri bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt’tır. Geralt, çocukluğundan beri canavar avcısı eğitimine maruz kalmış ve dolayısıyla ona özel elemental güçler bahşeden çeşitli iksirlerin tüketimi nedeniyle aklaşmış saçlara, körelmiş duygulara sahip bir savaşçıdır.

Yayın hakları konusunda Netflix ile anlaşan Andrzej Sapkowski’nin eseri Daredevil, Power ve The Defenders gibi yapımlarda da yapımcı olarak yer alan Lauren Schmidt’e emanet. Diğer yapımcılar ise Sean Daniel, Jason Brown, Tomek Baginski ve Jarek Sawko.

The Witcher serisinin çekimleri 2018 yılında başlayacak.

İlginizi Çekebilir