TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

3. Kadın Yönetmenler Festivali Başvuruları Başladı

Kadın Yönetmenler Festivali başvuruları başladı.

Bu yıl 3. kez gerçekleştirilecek Kadın Yönetmenler Festivali için başvurular başladı. 3. kez kadın yönetmenlerin hayalleri ile İzmir’li sinemaseverleri buluşturan festival, bu yıl Şubat ve Mart ayları içerisinde gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl  Vuslat Saraçoğlu, Banu Sıvacı, Ceylan Özgün Özçelik, Ahu Öztürk gibi Türkiye Sineması’nda kendine yer edinmiş kadın yönetmenlerin filmlerini İzmir’lilerle buluşturan Kadın Yönetmenler Festivali, bu yıl da kapılarını sinemaseverlere açmak üzere. Başvuruları başlayan Kadın Filmleri Festivali, uzun metraj, belgesel, kısa metraj, video klip ve ilk amatör filmler kategorileri altında yapılacak başvuruları bekliyor! Kadın Yönetmenler Festivali’ne katılım sağlamak isteyen kadın sinemacıların ön izleme kopyaları ve özgeçmişler ile birlikte kadinyönetmenlerhaftasi@gmail.com adresine başvuru yapmaları gerekiyor.

3. Kadın Yönetmenler Festivali’nin son başvuru tarihi 15 Ocak 2020 olarak belirlendi. Başvuran filmlerden oluşturalacak seçki ise 31 Ocak 2020’de resmi olarak duyurulacak. Festival, bu yıl 29 Şubat ile 5 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İlginizi Çekebilir