TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Sonbaharın Rengi Filmekimi’ne Yüksek Katılım

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 16. kez düzenlenen Filmekimi, bu yıl Vodafone Red desteğiyle gerçekleştirildi. Etkinlik bu yıl %95’e varan doluluk oranına ulaştı.

Sonbaharın müjdecisi, sinemaseverlerin Ekim ayı gözdesi Filmekimi yoğun ilgi nedeniyle 15 ek seansla başladı.

Filmekimi programında, Cannes’da Altın Palmiye kazanan Kare’den, Jüri Büyük Ödülü dahil dört ödül kazanan Kalp Atışı Dakikada 120’ye, Juliette Binoche’un başrolünde parladığı İçimdeki Güneş’ten, The Lobster ile aklımızı alan Yorgos Lanthimos’un Cannes En İyi Senaryo ödüllü yeni filmi Kutsal Geyiğin Ölümü’ne, Michael Haneke’nin Cannes Film Festivali’nde yer alan filmi Mutlu Son ve Robert Pattinson’ın müthiş performansıyla dikkat çeken Safdie kardeşlerin son filmi Soygun’a kadar merakla beklenen birçok yönetmenin 50 filmi yer aldı.

İstanbul’da 29 Eylül-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Filmekimi gösterimleri bu yıl Beyoğlu’nda Beyoğlu ve Atlas, Kadıköy’de Rexx ve Cinemaximum City’s Nişantaşı sinemalarında yapıldı. Filmekimi, ek seanslarla birlikte İstanbul’da toplam 200 seansta 50 filmi izleyicileriyle buluşturdu ve %95’e varan doluluk oranına ulaştı.

İlginizi Çekebilir