TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Ücretsiz ‘Cas Konservatuvar’ Açılıyor

Muhammet Uzuner ve Arzu Gamze Kılınç, Cihangir Atölye Sahnesi adını verdikleri yapıda Cas Konservatuvar ile öğrencilerine merhaba diyor.

Çeşitli yapılarda 25 yıldır oyunculuk eğitimi veren Muhammet Uzuner ve Arzu Gamze Kılınç, Cihangir’de kendi oyunculuk okullarını açıyor ve Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) adını verdikleri yapıda ilk olarak Cas Konservatuvar ile eğitim alanında “Merhaba” diyorlar.

Cas Konservatuvar’da Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner’in yanı sıra Ali Seçkiner Alıcı, Burak Tamdoğan, Kıvanç Kılınç, Selim Bayraktar, Serpil Göral ve Süreyya Karacabey eğitim verecekler. Eğitim 3 yıl sürecek ve ücretsiz olacak. Öğrenciler yetenek sınavı ile alınacak. Sınav 7 Ekim Cumartesi günü başlayacak.

CAS, kuruluş amacını şöyle açıklıyor: Oyunculuk mesleğini, kendini ve dünyayı anlama aracı olarak gören, oyun oynama güdüsünü ve geliştirilebilir bir beceri olarak oyunculuğu merkeze alan bir tiyatro, eğitim ve yaşam alanı . CAS, tiyatroyu sadece oyun sahneleme alanı olarak değil, ortak bir yaşam deneyimi ve öğrenme alanı olarak algılar. Bu aynı zamanda seyircisini de kendi sanat, eğitim ve yaşam pratiğine dahil eden kapsayıcı bir yaklaşımdır. Tiyatronun kendi kaynağından beslenmesi gerektiğine inanan CAS, eğitim modeli olarak usta-çırak ilişkisini esas alırken aynı zamanda tiyatroyu bireyin kendi potansiyelini gerçekleştirmesine olanak tanıyan bir özgürlük alanı olarak görür.

6 Ekim’e kadar başvuruların devam edeceği CAS’da tek başvuru şartı ise en az lise ve dengi okullardan mezun olmak.

İlginizi Çekebilir