TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

“Şaka Gibi” Tiyatroseverlerle Buluşuyor

Ahmet Çevik Tiyatrosu’nun, 2017-2018 sezonunda sahneleyeceği “Şaka Gibi” isimli müzikli kabare, tiyatroseverlerle buluşuyor.

2013 yılında Ahmet Çevik tarafından kurulan, kadrosunda tiyatro ve ekranın usta isimlerinin yer aldığı Ahmet Çevik Tiyatrosu, “Şaka Gibi” isimli müzikli kabaresiyle seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Ahmet Çevik, Yılmaz Morgül, Pelin Körmükçü, Yelda Alp ve Özgür Özgülgün “Şaka Gibi” oyunuyla seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Güncel konuları farklı ve komik bir bakış açısıyla dört farklı skeç üzerinden anlatan oyun iki perdeden oluşuyor.

“Şaka Gibi” ile birlikte Yılmaz Morgül ilk kez, Pelin Körmükçü ise beş yıl aradan sonra tiyatro sahnesinde seyirci karşısına çıkacak. Oyunun şarkılarını seslendiren Yılmaz Morgül, sahnede zaman zaman canlı performans sergileyecek.

Mustafa Arıkoğlu’nun kaleme aldığı oyunu, usta tiyatro oyuncusu Tarık Şerbetçioğlu yönetti. Sözlerini Mustafa Arıkoğlu’nun yazdığı oyunun müziklerini Aras Deniz Sipahi bestelerken, koreografilerini ise Pınar Ataer üstlendi. Oyuna özel olarak hazırlanan sıra dışı kostümleri de Şinasi Günaydın ve Mehmet Kimyon tasarladı.

Ahmet Çevik, “Bu değerli ekibi bir araya getirebilmek oldukca zordu. Ama onlar bana inandılar ve tabi ben de onlara. Böylece birlikte bu renkli oyunu çıkarmayı başardık. Emek veren herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Gala 6 Kasım’da

Tüm yurt genelinde ve Avrupa’da turnesi planlanan “Şaka Gibi” oyununun galası 6 Kasım 2017’de Trump Towers’da saat 20.30’da gerçekleşecek.

Oyun turne kapsamında 26 Ekim’de İzmir’de, 28 Ekim’de Ordu’da, 3 Kasım’da Karasu’da, 6 Kasım’da İstanbul’da ve 4 Şubat’ta Berlin’de seyirciyle buluşacak.

İlginizi Çekebilir