TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

‘Çiçero Borcu’ İddiasına Yalanlama

Çiçero filminde Ilyas Bazna karakterine hayat veren Erdal Besikçioğlu, ücretini alamadığı gerekçesiyle yapım şirketi hakkında icra takibi başlattı. Firma ise borç iddialarını yalanlayarak konuyla ilgili kendilerine ulaşan herhangi bir tebligat olmadığını açıkladı.

II. Dünya Savaşı öncesinde Nazi Almanyası adına casusluk yapan ve Çiçero lakabıyla tanınan Elyesa Bazna isimli Arnavut casusun hayatını anlatan filmin başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu, Dijital Sanatlar Yapımevi şirketinin sahibi Mustafa Uslu ile davalık oldu.

Beşikçioğlu filmdeki oyunculuk ücretini ödenmediğini ileri sürerek Dijital Sanatlar Yapım Evi hakkında 277 bin TL’lik icra takibi başlattı.

Haciz İşlemi Başlatıldı

İstanbul İcra Müdürlüğü’ne başvuran ünlü oyuncunun avukatı, yapımcı Uslu’nun şirketi hakkında haciz işlemleri başlattı.

Firmadan Açıklama

Firmadan da konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Mevzu edilen icra takibi, ihtarname, herhangi bir hukuki başvuru veya bugüne kadar şirketimize ulaşan bir tebliğ bulunmamaktadır” denildi. Açıklamada, Beşikçioğlu’na gerekli ödemenin yapıldığı belirtilerek borç iddiaları da yalanlandı.

Filmle İlgili Dava

Elyesa Bazna’nın üç kızı; Müslüm, Ayla ve Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmlerine imza atan yapımcı Mustafa Uslu’nun, Çiçero filmi için kendilerinden izin almadığını ileri sürerek dava açmıştı. Firma, yapılan itirazlar doğrultusunda davada “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verildiğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir