TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Clint Eastwood, Cry Macho’da Hem Yönetmen Hem Başrol

Oscar ödüllü sanatçı Clint Eastwood, kitaptan uyarlanacak Cry Macho filmi için hem kamera arkasına hem kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor.

Oscar’lı yönetmen ve oyuncu Clint Eastwood’dan yeni bir film geliyor. 90 yaşındaki sanatçı, N. Richard Nash’in 1978’de yazdığı romanından uyarlanan Cry Macho filmi için kameranın hem arkasına hem de önüne geçecek. Nash’in 1980’lerde sinema uyarlaması için kaleme aldığı senaryoyu Nick Schenk yeniden yazdı.

Eastwood’un yapımcılığını, yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği Cry Macho, Meksikalı bir çocuğu Mexico City’deki annesinde kaçırıp, Texas’taki babasına (aynı zamanda eski patronu) teslim ederek 50 bin dolar kazanmayı planlayan yıkık bir at eğitmeninin hikayesini anlatıyor.

Eastwood Million Dollar Baby ve Unforgiven filmleriyle hem yönetmen, hem yapımcı olarak En İyi Film ödüllerini kazanırken; Mystic River, Letters From Iwo Jima ve American Sniper filmleri En İyi Film, Million Dollar Baby ve Unforgiven performansları için En İyi Erkek Oyuncu adaylıkları ve Mystic River ve Letters from Iwo Jima için En İyi Yönetmen adaylığı da Eastwood’un Oscar başarıları arasında.

İlginizi Çekebilir