TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Joaquin Phoenix’li Joker’in İkinci Filmi Yolda

Sinema tarihine geçen Joaquin Phoenix’li Joker’in ikinci filmi gelecek mi gelmeyecek mi soruları uzun zamandır kafaları kurcalıyordu. Şimdilik kadrosu tam olarak belli olmayan Joker 2 ile ilgili elimizde sadece bazı sızdırılan muhtemel bilgiler var. Joker 2’de Batman’in olup olmayacağı ise bir başka merak konusu.

Devam Filmi Yok Demişti

Joker’in yönetmeni Todd Phillips, Aralık ayında IndieWire’a yaptığı açıklamada, “Joker 2’ye dair ihtimalleri Joaquin Phoenix ile konuşmuşluğumuz var. Filmin tanıtım çalışmaları sırasında Warner Bros. stüdyolarıyla birlikte Toronto’ya Venedik’e gittik, dünyayı dolaştık. Elbette oturup akşam yemeği yerken elbette devam filmi konusu açılıyor. Fakat bunu gerçekleştirmemiz şu an mümkün değil çünkü devam filmi için anlaşmamız yok” demişti.

Joker 2’nin olup olmayacağını bilmediklerini söyleyen Phillips “Joaquin Phoenix ile yeni bir sözleşme yapmak için iletişime geçen olmadı. Çıkan haberlerin sadece beklenti odaklı olduğunu düşünüyorum” diye konuşmuştu.

Şimdilik kadrosu tam olarak belli olmayan Joker 2 ile ilgili elimizde sadece bazı sızdırılan muhtemel bilgiler var. Örneğin Joker’in komşusu Sophie olarak ilk filmde rol alan oyuncu Zazie Beetz, Joker 2’nin de kadrosunda kendine yer bulabilir. Çünkü Todd Phillips, Joker’in Sophie’yı öldürmediği konusunda özel bir açıklama yaptı.

Arthur Fleck rolünde Joaquin Phoenix, daha sonra Penny Fleck rolünde Frances Conroy, Dedektif Burke rolünde Shea Whigham, Hoyt Vaughn rolünde Josh Pais, Ted Marco rolünde Marc Maron, Alfred Pennyworth rolünde ise Douglas Hodge’ı tekrar görme olasılığımız yüksek. Alfred karakterine birinin hayat verecek olması, Batman ihtimalini artırıyor.

Joker 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

Joker 2’nin Ekim 2021’de çıkması bekleniyor. Normalde daha erken vizyona sokulması planlanan Joker 2’nin gecikmesinin sebebi ise korona virüs salgını.

İlginizi Çekebilir