TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Joker’i Joaquin Phoenix Canlandıracak

Warner Bros ve DC’nin yeni Joker projesiyle ilgili detaylar kesinleşti. Suicide Squad filminin öne çıkan karakterleri Harley Quinn ve Joker’i canlandıran oyuncular Margot Robbie ve Jared Leto’nun oynacağı konuşulan rolü Joaquin Phoenix kaptı.

DC’nin merakla beklenen Joker filminin başrollerinde Leonardo DiCaprio mu yoksa Margot Robbie ve Jared mi oynacak? sorusunun cevabı belli oldu.  Joaquin Phoenix’in ikonik karakter Joker’e hayat vereceği resmi olarak açıklandı.

Her, Sınırları Aşmak, Gladyatör ve The Master gibi filmlerin yıldızı ,3 Oscar adayı Joaquin Phoenix, solo Joker filminde DC Comics’in ikonik karakterine hayat verecek.

“Toplum tarafından hiçe sayılmış bir insanın cesur karakter çalışması olmanın yanı sıra, aynı zamanda uyarı niteliği taşıyan bir hikaye” olarak ele alınacağı açıklanan filmin ismi ise henüz bilinmiyor.

Filmin Konusu

1980’lerin Gotham City’sinde geçecek olan film, Batman’in ezeli düşmanı olan ikonik karakterin geçmişine bir bakış sunacak ve Joker’e dönüşümünü ele alacak. The Wrap’de yer alan habere göre; filmin hikayesi Alan Moore ve Brian Bolland imzalı grafik roman The Killing Joke’tan uyarlanacak. Grafik romanda Joker’i şakalarına hiç gülünmeyen bir stand-up komedyeni olarak görüyoruz. fakirlikle boğuşan komedyen, başına gelen talihsizlikler sonucunda aklını yitiriyor ve Gotham’da terör estiren, suçun prensi olan Joker’e dönüşüyor.

Serinin İlki Olacak

Todd Phillips’in yönetmen koltuğuna oturacağı Joker filminin senaryosunu ise Phillips’le birlikte Scott Silver üstlenecek. DC Comics ve Warner Bros. işbirliğinin henüz adı konulmamış olan yeni markasının ilk filmi olacak olan solo Joker filmi, DC Comics sinematik evrenini genişletecek ve karakterleri canlandıracak yeni oyuncularla yeni hikayeler oluşturacak olan bir serinin ilki olacak.

Daha önce Heath Ledger, Jack Nicholson ve Jared Leto gibi isimler tarafından ikonikleştirilen karakterin şimdiye kadarki beyaz perde yansımalarından daha farklı bir Joker göreceğiz. Bakalım ortaya nasıl bir film çıkacak?

İlginizi Çekebilir