TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Rafadan Tayfa 26 Ekim’de Gösterime Giriyor

TRT Çocuk’un sevilen çizgi film serisi Rafadan Tayfa’nın uzun zamandır beklenen sinema uyarlaması 26 Ekim’de gösterime giriyor.

Türk yapımı animasyon filmi Rafadan Tayfa Dehliz Macerası’nda sevilen karakterler; Kamil, Hayri, Akın ve Mert’in mahallelerini kurtarmak için atıldıkları büyük macera anlatılıyor.

TRT’nin ortak yapımcı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, tüm animasyon ve post prodüksiyon işlemlerini İSF Studios’un üstlendiği RAFADAN TAYFA DEHLİZ MACERASI yaklaşık üç yılda tamamlandı.

Animasyondaki müziklerin de söz yazarı ve bestecisi olan Yapımcı İsmail Fidan, Rafadan Tayfa’nın birçok ilklerin sahibi olduğunu belirterek, “Biz bu işe başladığımızda hedef kitlemiz 6-12 yaş gurubuydu. Bugün ise çok daha geniş bir yaş yelpazesine yayılan bir kitlemiz var. Bir yerli yapım olarak tüm zamanların en büyük gişe başarısını hedefliyoruz. Sinema filmimizin ardından uluslararası arenaya açılıyoruz. İlk olarak Kasım ayında Güney Afrika Film Fuarı’nda görücüye çıkacağız. Ardından da animasyon ve film fuarlarının tamamında yer alarak “Rafadan Tayfa” markasını daha üst seviyelere taşıyacağız.” dedi.

RAFADAN TAYFA DEHLİZ MACERASI’NIN KONUSU;

Bir inşaat firması, mahalledeki evlerin sağlam olup olmadıklarına dair rapor çıkarmak için binaları incelemektedir. Ortada henüz bir netice yokken, oldukça eski olan bu evlerin yıkılacağı söylentisi mahalleli arasında hızla yayılmış, paniğe yol açmıştır.

Hafızasına pek de güvenilmeyen Kuşçu Baba’nın, tarihi değerinden dolayı mahalleye dokunulamayacağını söylemesi mahalleli tarafından pek ciddiye alınmamış, bir tek Rafadan Tayfa ekibinin dikkatini çekmiştir.

Çocuklar, Kuşçu Baba’nın kütüphanesinde bu tarihi değerin ne olduğunu öğrenirler; İstanbul’un en eski dehlizlerinden bir tanesi mahallenin altından geçmektedir. Geriye yapılacak tek bir şey kalmıştır, bu dehlizi keşfetmek ve mahalleyi kurtarmak…

İlginizi Çekebilir