TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Susam Sokağı Geri Dönüyor

1969 yılından beri eğlenceli ve öğretici çocuk şarkılarıyla bir kült haline gelen Sesame Street ya da Türkiye’de ki bilinen adıyla Susam Sokağı yeniden beyaz perdede yerini almaya hazırlanıyor.

Warner Bros. uzun bir arayışın ardından Susam Sokağı filmi için Portlandia‘nın yönetmeni Jonathan Krisel ile birlikte çalışma kararı aldı. Jonathan Krisel, Susam Sokağı’nın yönetmenliğini üstlenecek. Filmin yapımcılığını ise Shawn Levy ile Micheal Aguilar birlikte yapacak.

Filmin ilk taslağını yazan Mike Rosolio olmasına rağmen senaryoyu son haline Chris Galletta getirdi. Galetta hâlâ senaryo üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Film hakkındaki detaylar henüz gizli tutulsa da Susam Sokağı’nın müzikal olabileceği konuşuluyor.

Susam Sokağı’nın tüm ekibi bu filmde bir araya gelecek. 1970’lerden beri Susam Sokağı birçok kez beyaz perdeye uyarlandı ama hiçbir film yeterince ses getirmedi.

Ayrıca Susam Sokağı yıllarca Portlandia üzerinde çalıştıktan sonra Krisel’in ilk büyük stüdyo filmi olacak. Portlandia‘daki yönetmenliği ve çalışmaları Krisel’in altı kez Emmy Ödülleri‘ne aday olmasını sağladı.

İlginizi Çekebilir