TVSinema
Film ve dizi haberleri, incelemeler, fragmanlar

Altered Carbon’un 2. Sezonu 27 Şubat 2020’de

Altered Carbon 300 yıl sonraki gelecekte geçiyor. Bu gelecekte toplum; bilinci dijitalleştiren, insan bedenlerini değiştirilebilir kılan ve ölümü kalıcı olmaktan çıkaran bir teknolojinin etkisiyle önemli bir dönüşümden geçmiştir.

Bu sofistike ve sürükleyici bilim kurgu dizisinin ikinci sezonunda, yıldızlar arası savaşçılardan kurulu elit bir grubun hayatta kalan son askeri olan Takeshi Kovacs (Anthony Mackie), kayıp aşkı Quellcrist Falconer’ı (Renée Elise Goldsberry) bulmak için yüzyıllarca önce başladığı arayışa kaldığı yerden devam ediyor. Gezegenden gezegene giderek ve galaksiyi arayarak geçirdiği onlarca yılın ardından Kovacs, doğup büyüdüğü gezegen olan Harlan’ın Dünyası’ndaki bir işi kabul eder. Üstelik bu iş teklifi, ona Quell’i bulma şansı da vadeder. Geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan ve bir dizi acımasız cinayeti araştırmakla görevlendirilen Kovacs, bu suçu çözme görevinin ve Quell’i bulma çabasının birbirlerine paralel olduğunu fark edince şaşkına döner. Sadık yapay zekâ Poe’nun (Chris Conner) yardımıyla Kovacs, düşmanlarını alt edip Quellcrist Falconer’ın kim olduğuna dair gerçeği bulmak için yeni ittifaklar kurmak zorundadır.

Altered Carbon’ın ikinci sezonunda Anthony Mackie, Renée Elise Goldsberry, Lela Loren, Simone Missick, Chris Conner, Dina Shihabi ve Torben Liebrecht rol alıyor. Konuk oyuncular ise Will Yun Lee ve James Saito.

Richard K. Morgan’ın klasik bilim kurgu romanlarından uyarlanan Altered Carbon, bir Skydance Television yapımı. Alison Schapker, Laeta Kalogridis, James Middleton, Rose Lam, Bradley J. Fischer, James Vanderbilt, Mike Medavoy ve Arnold W. Messer ile Skydance’ten David Ellison, Dana Goldberg ve Marcy Ross dizinin baş yapımcıları.

İlginizi Çekebilir